Otázka za milión, že? Sám som nad ňou váhal skoro pol roka, kým som sa odvážil prvýkrát povedať áno. Tým, že toto čítaš, určite ti hlavou už minimálne raz prebehla myšlienka, že by si tomu možno dal šancu.

Asi ti kolujú hlavou rôzne otázky a úvahy:

  • Ach toto je cele trápne, čo mám robiť?
  • Čo si o mne pomyslia?
  • To som fakt na tom tak zle, že mám ísť k psychológovi?
  • Určite si pomyslí o mne, že som stratený prípad.
  • Keď si sám nepomôžem, určite mi nepomôže už nikto.

Môj osobný prípad bol ten, že som si nechcel uvedomiť, že nie je hanba si vypýtať pomoc a priznať si, že si neviem rady so svojim problémom. Ego hralo u mňa veľkú rolu, pretože som muž a muži, predsa neplačú a nezlyhávajú v živote, musia byť silný a poradiť si v živote sami.

Ísť na terapiu, bolo najlepšie rozhodnutie, ktoré som mohol urobiť. Len 1 sedenie, mi poskytlo toľko informácií o mne samom, ktoré mi veľmi rýchlym tempom pomohli s reorganizáciou môjho fungovania v živote.

Bolo v poriadku čakať pol roka na to?

Neviem odpovedať na túto otázku, dôležité bolo, že výsledok sa dostavil v správny čas, práve, keď som ho potreboval. Preto je úplne v poriadku, ak po prečítaní tohoto článku, môj web vypneš a už sa ku nemu nevrátiš. Iba ty vieš, čo a kedy je pre teba správne a dobre. Nie je vôbec jednoduché prísť k cudziemu človeku s toľkými obavami, predsudkami, strachmi a ešte rozprávať o tom, čo nás trápi v živote. Otázka stále stojí, je v živote jediná téma, pre ktorú sa oplatí zabojovať a je zároveň jednoduchá? Čo je viac dôležité v živote ako ty sám?

Cesta, ktorú ti ponúkam, nie je jednoduchá, občas tŕnistá a namáhavá, no cena za úspech v tomto prípade je nevyčíslitelná. Akokoľvek sa rozhodneš, je to v oboch prípadoch v poriadku.

Ak sa rozhodneš pre rozhovor so mnou, tak už teraz sa teším na teba a príbeh, ktorý si v sebe nosíš.