Články a podcast

Psychologické podcasty a články pre osobnostný rozvoj a mentálne zdravie

13. februára 2022

Valentín

Sviatok oslavy lásky sa blíži. Amor v oblakoch sa potichu plíži. Myšlienka Valentína dávno v histórii pochovaná. Hrejivá sila darov v mene lásky zachovaná. Zamilovanosť ružovou kričí, Láska krvavou červenou sa pýši. Nasaďte si vaše sluchátka, ružové okuliare nech vidíte jasne. Ponorte sa s nami cez láskyplné citáty, múdrosti a aj úryvok z básne. Nech vám naše slová padnú pravdivo a krásne.

Čítať ďalej

11. januára 2022

Predsavzatia

Ako na nový rok, tak po celý rok! Prinášame náš prvý podcast v novom roku, kde sme prediskutovali psychológiu za predsavzatiami. Prečo si ich dávame? Zbytočnosť, ktorá vydrží pár dní alebo možnosť zmeniť svoj život? Čo hovoria výskumy o šanci uspieť práve na nový rok a nie počas roka? Naozaj rozumiem cielom, ktoré som si stanovil? Poďte spoločne s nami pochopiť samých seba v novom roku.

Čítať ďalej

18. decembra 2021

Vianočný špeciál

Sviatky sú skoro tu a s nimi aj náš špeciál. Tento krát, viac osobnejší podcast o myšlienkach a zistení, ktoré nás spoločne s Miškou dlhé roky formovali cez neľahkú cestu a bolesť počas procesu sebapoznania.

Čítať ďalej

8. novembra 2021

Ako byť partnerský v spoločnosti

Druhá časť podcastu o partnerstve, kde sme sa posunuli o kúsok ďalej. Spoločne sme zaspomínali na naše zážitky a skúsenosti v škole. Rozprávali sme sa o očakávaniach na pracovnom pohovore, cez ktorý sme premostili na samotné zamestnanie. Na koniec sme vyjadrili naše túžby o zmenách na Slovensku. Všetky pomenované systémy sme spojili s partnerstvom a vytvorili systém, ktorý možno na prvý pohľad pripomína utópiu, no sme skutočne od nej až tak ďaleko? Posúďte sami.

Čítať ďalej

22. októbra 2021

Ako byť partnerský vo vzťahoch

Každý typ vzťahu sa rozlišuje podľa určitých pravidiel fungovania, vzájomného porozumenia a riešenia konfliktov. Závislé, direktívne, autoritatívne alebo vzťahy fungujúce na kompromisoch. Spoločné sme vám prišli predstaviť typ vzťahu, ktorý prináša rovnováhu a podporuje jednotlivcov sa učiť byť vo vzťahu partnerom v intímnom, priateľskom a rodinom prostredí.

Čítať ďalej

6. októbra 2021

Rozhovory – Za Minimum na Maximum

Vyskúšal som prvý krát spojiť svet psychológie s príbehmi zo zamestnania. V rozhovoroch sa rozprávam s hosťami na temné zákulisia ich práce. Dnes bol u mňa Viťo, ktorý je profesionálny kuchár. S ktorým sme si spoločne prešli témy zo sveta gastronómie. Ponúkol svoje typy, aké potraviny kupovať, nástrahy, na ktoré si treba dávať pozor pri výbere reštaurácie a mnoho iných tém, o ktorých sa oplatí dozvedieť.

Čítať ďalej