Články a podcast

Psychologické podcasty a články pre osobnostný rozvoj a mentálne zdravie

15. mája 2021

Terapia (špeciál)

Vypočuj si náš prvý špeciál! Prinášame svetlo do témy, ktorá je na verejnosti plná predsudkov a je ňou Terapeuticky rozhovor. Ako prebieha, pre koho je určený, v čom je PCA terapia výnimočná? Ak si niekedy premýšľal/a o terapii a mal/a si veľa nezodpovedaných otázok, tak tento diel je presne pre teba. Dozvieš sa napríklad, že sa nemáš čoho báť a ak áno, tak nie si v tom sám/a.

Čítať ďalej

21. apríla 2021

Ľudský potenciál

Ste aj vy na ceste k stávaniu sa svojou najlepšou verziou? Alebo by ste chceli byť? Poďte pátrať spolu s nami ako na cestu k napĺňaniu ľudského potenciálu, čo to vlastne znamená, ako ho rozpoznať a možno sa dozviete aj pár prvých tipov ako na to.

Čítať ďalej

6. apríla 2021

Ako sa (ne)hádať

Žiť bez hádok alebo sa poriadne pohádať? Kedy sú deštruktívne a naopak konštruktívne? Aký je pravý dôvod kričania počas hádky?

Čítať ďalej

15. marca 2021

Myslieť (ne)pozitívne

Rozprávali sme sa na tému pozitívne myslenie. Aké výhody má pre nás pozitívne nastavenie mysle? Naozaj dokážeme vedome premýšľať pozitívne alebo je to útek pred realitou? Dokáže myseľ rozpoznať, čo je pre nás správne alebo len bezpečné? Pozývame vás, aby sme na to spoločne prišli!

Čítať ďalej

14. februára 2021

Randenie

Aké sú očakávania od muža a ženy na rande? Kedy stúpa a naopak klesá hodnota pri spoznávaní sa? Čo sme si prevzali z prírody a ako nás ovplyvňuje výchova? Je predstava o našom partnerovi naozaj naša vlastná alebo sme ju odkukali?

Čítať ďalej